Produkt medyczny stosuj go zgodnie z etykietą i wskazówkami producenta.

ZDROWY SEN, PODUSZKA ORTOPEDYCZNA

Sen jest dla nas bardzo ważny. Spędzamy w śnie 25% czasu naszego życia. Czy zastanawiałeś się na czym śpisz i czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Czy budzisz się „pokręcony” rano? A może boli Cię głowa i szyja mimo, że „twardo” spałeś całą noc?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś TAK, znaczy, że musisz zastanowić się nad odpowiednią poduszką do snu.

Za chwilę przedstawię ci kilka propozycji produktowych ale najpierw wyjaśnię o co chodzi w prawidłowym ułożeniu głowy podczas snu.

Zwykła poduszka wypchana pierzem lu innymi watami po prostu zapada się gdy położymy na niej głowę. Automatycznie głowa znajduje się poniżej linii kręgosłupa. Jeśli śpisz na boku z jednej strony rozciągasz nadmiernie mięśnie szyi a z drugiej strony są w ciągłym skróceniu przez kilka godzin. Nie trudno w tej sytuacji o ból odcinka szyjnego kręgosłupa.

Podczas snu głowa powinna być podtrzymywana, mięśnie rozluźnione, kręgosłup znajduje się w osi.

  • DOBRZE                                        

 

Źle jest wtedy gdy głowa jest poniżej osi kręgosłupa. Dochodzi wtedy do przeciążeń jednej ze stron mięśni szyi.Wybór poduszki ortopedycznej jest bardzo ważny. W zależności czy śpimu na boku, na wznak czy na brzuchu. Dobieramy poduszkę też do wysokości naszej szyi i toleracji na różne twardości.

  • ŹLE                                                            

Na rynku dostępne są różnego typu poduszki ortopedyczne. My polecamy dla naszych pacjentów poduszki z pianki odkształcającej się. Zachowuje ona elastycznośc przez wiele lat. Głowa jest podpierana przez piankę a po zdjeciu z niej głowy wraca do swojego kształtu.

Dla osób ceniących materiały naturalne oferujemy również poduszki ortopedyczne  z naturalnymi wsadami z gryki, orkiszu lub prosa. Poduszki te są w pokrowcach z lnu i bawełny. Przyjazne dla alergików.

Gryka ma właściwości chłodzące- jeśli więc pocisz sie podczas snu to produkt idealny dla Ciebie. Łuska gryki jest bogata w cenne flawanoidy. Łuska gryki jest twrdawa i kanciasta, delikatnie masuje szyję.

Orkisz natomiast ma właściwości ogrzewające.Odpreża i ułatwia zasypianie. 

Wypełnienie z prosa jest bezszelestne, niewyczuwalne dla ciała, drobne, delikatne.Doskonale dopasowuje się do kształtu ciała.

Poduszki ortopedyczne dedykowane są dla wszystkich, którzy chcą mieć zdrowy sen. A niezbędne powinny być w domu każdego kto boryka się z bólami kręgosłupa, bólami ramion, drętwieniami rąk, chrapaniem, bólami głowy, napięciem nerwowym.

Zapraszamy Cię do kontaktu z nami i odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

Do zobaczenia

Katarzyna Stefańska-Chojnacka

mgr fizjoterapii

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.